Sport

Festë spanjolle në Stuttgart, eliminohet Gjermania

Festë spanjolle në Stuttgart, eliminohet Gjermania

Spanja në gjysmëfinalet e Euro 2024. Kombëtarja e drejtuar nga De la Fuente triumfoi 2-1 përballë Gjermanisë në një duel të zjarrtë dhe spektakolar në “MHPArena”, Stuttgart.

Koha e rregullt u mbyll në barazim 1-1. Dani Olmo kaloi iberikët në avantazh sapo nisi pjesa e dytë, por gjermanët nuk dorëzohen kurrë.

Dhe arritën të barazonin e evitonin eliminimit falë golit të Florian Wirtz një minutë përpara fundit.

Talenti i Bayer Leverkusen erdhi nga stoli dhe realizoi një gol shumë të rëndësishëm për ekipin e Nagelsmann.

Gjithsesi, Mikel Merino, një tjetër lojtar i futur si zëvendësues, realizoi golin e jetës në minutën e 119′.

Futbollisti i Real Sociedad i dhuroi Spanjës kualifikimin mes 4 më të mirëve në Gjermani 2024.

Djemtë e Luis De la Fuentes do të kenë përballë fituesin e çiftit Portugali-Francë.

Open Youtube

Rihapja e "21 Janarit", Gazetari tregon se çfarë përmban audio-përgjimi i gardistëve

Rihapja e "21 Janarit", Gazetari tregon se çfarë përmban audio-përgjimi i gardistëve

Dalin pamjet e makinës së atentatorëve të masakrës në Memaliaj, saga e vrasjeve mes 2 fiseve

Pano Soko: Krimi do luftë, dhe për këtë duhet lufta një shtet që e lufton krimin

Bejko: Ka persona që sponsorizojnë autorët; mendoj se policia duhet të bëjë një punë më të mirë

Balliu: Kriminaliteti përshkruan Shqipërinë; rinia përcjell shembullin e tyre, një problem kritik

Atentati me 3 viktima në Memaliaj/ Soko: Këtu qarkullojnë paratë, këtu lahen edhe hesapet

Atentati me 3 viktima në Memaliaj/ Klevis Balliu: Rast tronditës, ja pse krimi ka rritur arrogancën

Atentati me 3 viktima në Memaliaj/ Armand Bajrami: Ja si ndodhi ngjarja dhe kush ishte objektivi

Alibeaj: Basha ka përfituar nga mua. U zhgënjeva nga ai pas 11 Qershorit

A ka shkelje në dosjen ndaj Berishës dhe arresti në shtëpi i tij? Alibeaj:Kemi të gjithë përgjegjësi

A ndihet i përdorur nga Basha? Alibeaj: Ndonjë mund të ketë përfituar, por nuk e...

“Berisha dhe Rama janë bashkë”/ Alibeaj: Nuk mund ta lija PD në duart e Berishës

Lubonja-Alibeajt: Jeni të pabesueshëm! Berisha bënte zgjedhje, Rama i vjedh

A jeni penduar që u ndikuat nga SHBA-të për heqjen e Berishës nga PD? Flet Alibeaj

“Dy janë familjet që kanë zaptuar Shqipërinë, ajo e Ramës dhe Berishës”/ Flet Alibeaj

“Nuk do të shohësh të djeg goma”/ Lubonja kapet me Alibeajn: Nuk shoh të kesh dhënë mbështetje

Lubonja: Unë hallin e kam te qeveria dhe Edi Rama! Nuk është mbajtur qëndrim për...

Divorci Alibeaj-Basha/ Lubonja: Nuk është çudi që njeriu të mërzitet me Berishën, por...

Basha e quajti tradhtar, Alibeaj: Nuk kam tradhtuar askënd! Berisha çfarë nuk ka thënë për mua

Largimi nga Grupi Parlamentar i PD, Alibeaj:Partia në duart private të Berishës,nuk ka dyshime që...

“Ju rrëfej pengjet e Kadaresë”, botuesi Hudhri flet për miqësinë 30 vjeçare me shkrimtarin

Kadare nuk ka pasur simpati për Hoxhën, "Kur sunduesin grinden" është qëndrimi i tij ndaj diktaturës

"Shpifja është më e rëndë se vdekja", Hudhri: Ka pasur shpifje të fabrikuara nga Sigurimi i Shtetit

Hudhri:.Vepra e Kadaresë ka mbajtur gjallë mendimin e shqiptarisë, ka qenë i vëmendshëm për...

Kam pasur përplasje me Kadarenë por marrëdhënia ka qenë korrekte, Hudhri: Më vonë u bë miqësi

Hudhri: Kadare më tha që shkruaj në Paris sepse atje jam më i qetë, nuk më ngacmon njeri

Bujar Hudhri zbulon detaje nga raportet me Kadarenë: Kur i dhashë honorarin e parë u emocionua...

Hudhri rrëfen raportet me Kadarenë: Ndjej një boshllëk, por edhe njëlloj qetësie. Ja fjalia e fundit

"Nëse Trump do ishte vrarë, Amerika do të zhytej në konflikt civil"

Nesho: Demokratët drejt një kompromisi për të gjetur zëvendësuesin e Biden

“Republikanët janë optimistë”,Mark Crawford: Trump në pozitë për të fituar, u shfaq shumë pozitiv..

Zaloshnja: Vetëm nëse ndodh diçka e jashtëzakonshme, Trump e ka të sigurt fitoren

Nesho: A vazhdon Rama të mendojë se Trump është turpi i civilizimit?

Nesho: Sulmi avantazhon politikisht Trump, ia rrëzoi gjithë platformën elektorale Biden

Çollaku: Sondazhet para atentatit e nxirrnin Trump në avantazh, sulmi e galvanizon elektoratin

Milo: Atentati erdhi si produkt i brendshëm i tensionit dhe konfliktit të politikës amerikane

Krisafi: Dështim i sigurisë, nuk ka vend për teori konspirative

Çollaku: I humburi më i madh i këtij atentati është Biden

Çollaku: Plani i atentatit është i mirëmenduar, jo akt vetmitar i një të çmenduri

Çollaku: Në të gjitha rastet e atentateve të tilla gjithmonë ka patur një konflikt ndërkombëtar

Milo: Në Amerikë kanë ndodhur historikisht atentate të tilla, nuk duhet parë si rast i përveçëm

Retorika dhe polarizimi i skajshëm i politikës amerikane, Nesho: E prisja një sulm të tillë

"Trump i fitoi zgjedhjet me atentatin që ju bë” detaje të reja nga sulmi ndaj ish presidentit

"Kush je ti që i kërkon llogari Dumanit", Soko dhe Boçi përplasen ashpër për SPAK

Soko: Politika majtas djathtas është e shqetësuar se SPAK po punon më shpejt nga sa donin ata

Soko: Intimidim është edhe qasja, mënyra si i formulohet një pyetje prokurorit

Baçi: Nuk i shkohet mikut në shtëpi me kamera me vete

“80% e Parlamentit, subjekt i SPAK-ut”,Soko:Dumanin e sollën që t’i bëjnë presion përmes intimidimit

Boçi: Dumani iu shmang pyetjeve, nuk tha asgjë të re

Beci: Mazhoranca mund ta instrumentalizojë mënyrën konfliktuale të përdorur nga opozita ndaj Dumanit