Sport

Gafa e mahnitshme e Greqisë, nuk dinë rregulloren e Euro 2024! Katër lojtarë me nga dy kartona, u menduan të pezulluar!

Gafa e mahnitshme e Greqisë, nuk dinë rregulloren e Euro 2024!

Trajneri i Greqisë, uruguajani Gustavo Poyet

GREQI - Gabim fantastik në eliminatoret e “Euro 2024”! Katër lojtarë të Greqisë u dërguan në tribunë në ndeshjen me Gjibraltarin, pasi u menduan se ishin të pezulluar!

Greqia bëri një gabim amator në ndeshjen kundër Gjibraltarit, ku fitoi 5-0 në kualifikueset e Euro 2024. Trajneri i kombëtares u paralajmërua nga drejtuesit e EPO-së (Federata Greke e Futbollit) se nuk mund të përdorë lojtarët Konstantinos Tsimikas (27 vjeç), Dimitrios Kourbelis (29 vjeç), Manolis Siopis (29 vjeç) dhe Petros Mantalos (32 vjeç). vjetër ) në ndeshjen e së dielës, për shkak se kanë marrë kartonë të verdhë në ndeshjen e kaluar, me përfaqësuesen e Holandës (0-3), ndaj janë të pezulluar.

Kjo pasi ata kanë plotësuar numrin dy të kartonëve të verdhë në ndeshje të ndryshme, që nga nisja e paraprake për Kampionatin Evropian, që do të zhvillohet vitin e ardhshëm në Gjermani.  Përfaqësuesit e Federatës Greke të Futbollit nuk ishin në dijeni të rregullores së UEFA-s, e cila thotë se lojtarët pezullohen vetëm pas tre paralajmërimeve.

Problemi që e bën më të madhe gafën për grekët, është fakti se ata kanë ndeshje kundër Irlandës dhe më pas ndeshje shumë të rëndësishme kundër Holandës. Nëse futbollistët shohin kartonin e verdhë në ndeshjen e planifikuar për të mërkurën, ata do të pezullohen për ndeshjen ndaj holandezëve.

Gazetarët në Greqi “shpërthyen” pas gafës absolutisht mahnitëse të përfaqësuesve të Federatës Helenike të Futbollit, duke i bërë thirrje presidentit Takis Baltakos të japë dorëheqjen.

Open Youtube

Paralajmërimi i Bajramit: Metamorfoza s ka mbaruar ende, në dosjen e SPAK emra politikanësh

Paralajmërimi i Bajramit: Metamorfoza s ka mbaruar ende, në dosjen e SPAK emra politikanësh

Deklarata bombë: A e ka marrë Rama, Durim Bamin në avion për ta çuar te McGonigal

Kush e ka radhën për arrestimet e bujshme? Flasin panelistët në Open

“Berisha në arrest për firma,Rama hedh firma përditë”,Lubonja:Ramiz Alia futi në burg Nexhmie Hoxhën

Përballja e Dumanit me Nokën në Komisionin e Ligjeve, Zekthi: Noka në konflikt interesi sepse...

A e ka marrë Rama-Durim Bamin në avion për ta çuar te McGonigal? Peka: Nëse e bën SPAK këtë...

“Avdylët edhe nga burgu do marrin pjesë në fushata elektorale”,Peka: Kanë paratë dhe ushtarët e tyre

A pati dekonspirim operacioni i SPAK? Flet gazetari Armand Bajrami

“Dumani, Ndoka, do bëjnë vota për PS në 2025”/ Sulo kapet me Adriatik Lapajn

Lubonja: Sot nuk ka budalla në botë që nuk e di që në Shqipëri po pastrohen paratë e krimit

Vetting zbulon skandalin në Lushnjë/ Ish-kinemaja u privatizua me dokumente false

Operacioni i SPAK/Lubonja: Dumani e pranoi vetë, ka hyrë leku në kazino, në blerje apartamentesh etj

Zekthi-Sulos: Krimi i organizuar në Shqipëri nuk është në atë nivel sa ta kapi Rama prej veshi

Aksioni i SPAK/ Zekthi: Ky është sukses! Shqipëria 30 vjet që vidhet. Kjo punë nuk “shkokolepset”...

“Arben Ndoka u fut në parlament nga Rama”/ A po fut të vetët në burg? Flet Avenir Peka

“7 grupe kriminale janë 1/8 e shtabeve zgjedhore të PS”/ Peka: Lidhjet e politikës me krimin janë...